SOOVID KOOLITADA KOERA...OTSID ENDALE SÕPRA...VÕI KOLAD NIISAMA NETIS - VALGED LAMBAKOERAD LÄÄNE-VIRUMAAL

MEIE KOERAD

Oleme väike hobikennel Lääne  - Virumaal, hetkel tegeleme valgete lambakoerte aretusega. Kodus on kokku 5 valget lambakoera, kelledest 3 on aretuskoerad.

Aretuses on meie jaoks kõige tähtsam koerte tervis, üritame anda endast parima, et sünniksid terved ja tugevad kutsikad. Lihtne see ei ole , kuna aretuses on veel palju vassimist ning varjatakse koerte tervist puudutavaid fakte. Kahjuks tuleb selline varjamine ikkagi välja ning nii mõnigi värske pesakonna omanik võib avastada, et on kaasa  saanud paaritusega ka vähem või rohkem kaasasündinud terviserikkeid, mida oleks saanud vältida.

Teine suund aretuses on tööomadused ning instinktid koertel. Mulle meeldib mõelda valgest lambakoerast kui töökoerast, kuigi standardi järgi on tegemist seltsikoeraga. Valge lambakoer on kindlasti väga arukas ja õppimisvõimeline. Palju sõltub ka kaasasündinud instinktidest, kahjuks on nii, et elu jooksul omandatu edasi ei pärandu. Koer keda on õpetatud mängima võib paista kui väga hea saagiinstinktiga loom, kuid järglastele seda sündides kaasa ei saa, sest on õpitud tegevus. Vastasel juhul sünniksid ju maailmameistrite järglased kohe tarkade ja kuulekatena kuid neil on tugeva aretustöö tagajärjena vaid mõlemalt vanemat päritud väga head instinktid, kuulekuselemente peavad nad aga siiski õppima.

Võttes meilt kutsika, võid arvestada meie igakülgse toetusega. Kutsikad on koju minnes eakohaselt vaktsineeritud, kiibistatud, lemmiklooma passi ning tõutunnistusega.
Otsides endale sobivat kutsikat ei tasu ära ehmuda kutsika kõrgest hinnast. Ühendust võtta tasub alati ning tõsise huvi korral on võimalik kutsikas saada kas kaasomandisse või järelmaksuga. Mõlema ostmisviisi tingimustes lepime kokku juba kutsikaostja endaga, tüüplepinguid ja tingimusi meil ei ole. 
Küsides meilt kutsika ostu kohta, tuleb meilt vastuseks kiri, kus palume Teil endast rohkem kirjutada ning väga tahame teada Teie edasisest plaanidest koeraga. Sellest sõltub millise kutsika Teile valime. Kutsikad on erinevad ning püüame alati just konkreetsele inimesele/perele sobiva kutsika pakkuda. Kahjuks ei ole meilt kutsikat võttes eriti võimalik see, et tulete ja näitate näpuga et see on kõige nunnum, tahan seda. Pärast selgub, et tahtsite perekoera aga valisite teadmatusest pesakonna kõige tugevamate instinktidega kutsiga, kes ehk ei sobi üldse Teie perele oma hüperaktiivsuse pärast.

Iga pesakonna sünnist anname kodulehe kaudu teada ning alati korraldame ka lahtiste uste päeva, kuhu siis ette teatamisega on võimalik kutsikatega tutvuma tulla. Kohapeal saab tutvuda ka 5 täiesti erineva iseloomuga valge lambakoeraga, näha kui suureks võivad nad kasvada ning mida võib tähendada väga suure saagiinstinktiga koer. Kohustust näitusel käia meie peale ei suru, v a kaasomandi koerad. Ainuke kohustus on kutsikakool läbi teha aga uskuge mind, see aitab Teil kutsikaga palju parema kontakti saada ning on edaspidises elus suuresti abiks.

Igas pesakonnas võib juhtuda ka kutsikaid, kes mingil põhjusel saab kantud mittearetusregistrisse (lisavarbad vms aretuseks mittesobivad välimikuvead). Neid kutsikad saab osta soodushinnaga kuid peab arvestama , et lisatingimus sellise kutsika ostmisel on kohustus ta sobivas vanuses kohe ära steriliseerida/kastreerida.

Kahjuks sünnib vahel ka ravimatu terviserikkega kutsikaid, ka hetkel on meie juures üks selline kasvamas. Neile me kodu ei otsi, nemad elavad meie juures seni kuni neile elupäevi on antud ning võtavad ka vastavalt oma võimetele osa koolitustest.

Lisaks pakume lähemal elavatele kutsikaomanikele tasuta kutsikakoolitust meie kenneli trenniplatsil ning huvi korral aitame jõuda ka eksamite/võistlusteni ning ka näituseks ettevalmistamiseni.

Mulle meeldib öelda kutsikaomanikele teele kaasa: " ei ole olemas rumalaid küsimusi, jama on suurem kui jätta küsimata ning teadmatusest õnnetus kaela tõmmata". Olen oma kutsikaomanikele alati olemas ja kättesaadav nii telefoni kui e-posti teel.

Valge lambakoera soovi korral võta julgesti ühendust ning usun et saame kokkuleppele.

Eesti English Русский
«
»

Otsi
 
 
 
Orutaguse küla, Kadrina vald, Lääne-Virumaa E-post: info@skywhite.eu Tel: +372 566 322 08
Koduleht Elitec'st